Seznamte se s hřišti, na kterých si letos zahrají partneři platformy

Golf Park Plzeň – Dýšina
Golf Club Mladá Boleslav
Nová Amerika Golf Resort
Golf Club Mladé Buky
Golf Resort Karlovy Vary
Ypsilon Golf Club Liberec

Golf Park Plzeň – Dýšina

Dýšina se připravuje na svůj velký turnaj, kterým je Pilsen Golf Masters série LET, nejprestižnější turnaj pořádaný v letošním roce v České republice. Této události je také potřeba připravit připravit nejen zázemí, ale hlavně hřiště. Ve výstavbě je nové jezírko na třetí jamce a nové odpaliště na jamkách čtyři a sedm, která budou od stávajících jamek o něco vzdálena. Stejně tak se objeví nový most přes říčku Klabavu. Zcela určitě se bude na co těšit, nebudou to jen plánované změny, ale celkový ráz hřiště, který bude s blížícím se turnajem těžší a těžší. 

Golf Club Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je jedno z nejlépe hratelných hřišť v seriálu O2GA, jeho délka již dávno nikoho nestraší, hřiště samo o sobě hráčům přidává a mnoho z nich se sem proto rádo vrací. Dříve platilo, že přežijete-li nejdelší patnáctou jamku, máte vyhráno. Pro letošní rok to až tak platit nebude. Na osmnáctce se pracuje a green bude uzavřen mezi vodní plochy stejně jako na jamce předchozí. Závěr tedy slibuje dvě ostrovní jamky za sebou. Pravá výzva před odchodem do klubovny. 

Nová Amerika Golf Resort

Nová Amerika je sama o sobě uzavřená kapitola. Na hřišti se žádné novinky neočekávají a jeho obtížnost se tak nebude nadále zvyšovat. Strašit by tak opět mohlo jen svou délkou,  nevyzpytatelností špatně mířených odpalů, vysokých rafů a obecně rychlých grýnů, které v kombinaci s navrtáním dokáží na závěru každé jamky vykouzlit pár nových vrásek na čele každého hráče. Zkuste si patovací green ještě před tím, než se vydáte na první odpaliště, obvykle je věrnou kopií grýnů a jejich momentální rychlosti. 

Golf Club Mladé Buky

Mladé Buky nejsou zrovna v optimální dojezdové vzdálenosti z jakéhokoliv místa v republice. Vydáte-li se sem, pak vás čeká pravé horské hřiště, jedinečná klubovna a kvalita, která je ceněna každým, kdo se sem vydá. Jedinou změnou pro letošní rok je plánovaná výstavba rozhledny na jamce číslo 4 pro pozorovatele, který dokáže ohlídat zatoulané drajvy z odpaliště této zapeklité jamky. Kvalitní kuchyně a příjemné prostředí je další odměnou za vynaloženou cestu. 

Golf Resort Karlovy Vary

O Karlových Varech snad není potřeba hovořit. Léty prověřená kvalita a design hřiště neprojde a ani snad nemůže projít dalšími změnami. Každoroční zastávka české PGA Tour je dostatečným testem jeho obtížnosti a vždy dobré kondice. Na tomto hřiště se nehraje na výsledek, ale pro radost ze hry. 

Ypsilon Golf Club Liberec

Ypsilonka, hřiště z pera Keithe Prestona, tedy jedno ze tří českých hřišť navržených tímto anglickým architektem je mezi ostatními vždy hodnoceno jako jedno z nejkvalitnější a nejchytřejších hřišť u nás. Vedle Albatrossu a nově postaveného hřiště v Pyšelích nese neodmyslitelně jeho podpis. Jamky nejsou záludné, ale spíš chytré a více na přemýšlení. Přesto dávají šanci všem kategoriím golfistů, kteří si mohou golf jednoduše užít. Změny nečekejte, toto hřiště se podařilo usadit do krajiny na první pokus. 

Newsletter Golf Adventures